На Одещині зареєстровані перші випадки отруєння грибами
На Одещині розпочався грибний сезон. Активізація збору грибів майже завжди супроводжується реєстрацією випадків отруєння ними.
Перший випадок отруєння дикорослими грибами зареєстрований у Захарівській селищній територіальній громаді. У стані середньої важкості 24 вересня до лікарні потрапила 41-річна жителька смт Захарівка після того, як поласувала маслюків, що були зібрані власноруч та відварені один раз у підсоленій воді 30 хвилин з послідуючим смаженням. Про це повідомили у ГУ Держспоживслужби в Одеській області.
Другий випадок стався з 45-річною мешканкою села Перехрестове Роздільнянського району. Вона назбирала у своєму садочку печериці. Перед вживанням відварила та підсмажила їх. Ознаки отруєння проявилися через п’ять годин. З’явилися нудота та діарея. 28 вересня хвору госпіталізовано у стані середньої важкості.
Правила збирання та споживання грибів:
- найкраще відмовитися від споживання дикорослих грибів, замінивши їх грибами, які вирощують штучно, належно контролюють і продають у торговельній мережі;
- не купуйте гриби на стихійних ринках;
- уважно оглядайте гриби, звертайте увагу на колір капелюшка, губки, ніжки;
- не беріть занадто молоді чи старі гриби — їх легко переплутати з отруйними;
- не збирайте гриби поблизу трас, підприємств, забруднених територій, адже гриби вбирають у себе широкий спектр отруйних речовин, зокрема важкі метали;
- не збирайте гриби за посушливої погоди, бо в цей час гриб пересихає — віддає воду і збільшує концентрацію токсинів;
- не куштуйте сирі гриби;
- готуйте гриби протягом першої доби після збирання;
- варіть гриби не менше трьох разів, щоразу у свіжій підсоленій воді не менше 30 хв;
- зберігайте страви з грибами в холодильнику в емальованому посуді не більше доби.
Гаряча стрічка новин IVASI.NEWS у телеграмі. Підписуйся: https://t.me/ivasinews