Самый языкатый сайт Одессы

В Одесі жінка після вживання в’яленого ляща потрапила до реанімації

В Одесі жінка після вживання в’яленого ляща потрапила до реанімації

Наприкінці січня в Одеській області зареєстровано перший у 2023 році випадок захворювання на ботулізм. Захворіла 27-річна мешканка Одеси, яка вживала в’яленого ляща, придбаного через замовлення в інтернет-магазині.

Про це повідомили у ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області.

Наступного дня стан її здоров’я погіршився, з’явились болі у животі, загальна слабкість, підвищилась температура тіла, пізніше приєднались сухість у ротовій порожнині, двоїння в очах, мутність зору. Хвору було госпіталізовано до Одеської інфекційної лікарні, де їй встановлено діагноз «Ботулізм».

Жінці було надано необхідне лікування та введено протиботулінічну сироватку. На теперішній час хвора продовжує лікування у реанімаційному відділенні лікарні.

За оперативними повідомленнями територіальних органів Держпродспоживслужби, в Україні у 2022 році зафіксовано 66 випадків ботулізму з 72 постраждалим (серед яких 3 хворих померло), у поточному році — 6 випадків з 8 постраждалими.

Причиною ботулізму найчастіше стають продукти домашнього консервування з м’яса та риби, рідше – з овочів та грибів, споживання в’яленої чи копченої риби та будь-яких виробів із м’яса (ковбаси, шинки тощо).

Гаряча стрічка новин IVASI.NEWS у телеграмі. Підписуйся: https://t.me/ivasinews

Top