Самый языкатый сайт Одессы

Італія допоможе Україні оберігати культурну спадщину під час війни

Італія допоможе Україні оберігати культурну спадщину під час війни

Вчора, 4 вересня, відбулася зустріч представників Українського Міністерства культури з координатором робочої групи від Італії з питань відбудови та зміцнення стійкості України Давіде Ла Чечіліа.

Учасники зустрічі обсудили проблематику посилення захисту та відновлення культурної спадщини України в контексті співробітництва між країнами. Про це повідомляє пресслужба МКІП.

«Зараз наші зусилля спрямовані на збереження та відновлення об’єктів культурної спадщини, у тому числі музейних колекцій. Ми маємо велику потребу у реставраторах, тому сподіваємося на фахову та технічну допомогу Італії як країни, багатої на культурну спадщину», — сказав т.в.о. Міністра культури.

За його словами, розбудова співпраці між італійськими та українськими культурними центрами на рівні територіальних громад дасть можливість відбудувати стійку Україну.

«Така співпраця охоплює обмін досвідом між нашими державами щодо підготовки працівників музеїв та заповідників, надання вакансій, а також надання стипендій та грантів для збереження фаховості та культурної продуктивності українських митців, які перебувають за кордоном».

Італійці висловили готовність сприяти відновленню Одеси та пообіцяли приєднатися до процесу відновлення Одеського Спасо-Преображенського кафедрального собору, який постраждав внаслідок російських атак. Робота з пошуку відповідних економічних та технічних рішень для відновлення цього важливого історичного об’єкта вже розпочата.

Сторони домовилися про подальшу розбудову та втілення спільних ініціатив в галузі культури.

📌 Читайте IVASI NEWS в соцмережах

Tg: t.me/ivasinews
Threads: threads.net/@ivasi_news
Fb: facebook.com/ivasi.news
Insta: instagram.com/ivasi_news

Top