Срочная новость • Аварійне відключення води у частині Пересипського району 8 січня 2026 року

UAnimals повідомила про смерть двох кошенят у закладі з «орендою» тварин в Одесі(відео)

Зоозахисна організація UAnimals заявила про випадок комерційної “оренди” тварин в Одесі, внаслідок якогот загинули двоє кошенят.

21 грудня волонтери відвідали заклад, який позиціонує себе як “котолаунж”. Після цього одна з волонтерок, Яна, забрала тварин із приміщення та повідомила про загибель двох кошенят. За її словами, на місці перебували поліціянти, які зафіксували умови утримання тварин за допомогою бодікамер.

UAnimals повідомили, що готують заяву до поліції, а також депутатське звернення від міжфракційного об’єднання “Гуманна країна”. Організація закликає правоохоронні органи перевірити діяльність закладу та дати оцінку умовам утримання тварин.

Зі слів журналістів і волонтерів, у закладі не змогли надати ветеринарні документи на тварин. Також, за їхніми твердженнями, там відсутні базові санітарні умови – зокрема можливість помити руки до і після контакту з тваринами.

У зоозахисній організації наголошують, що постійний контакт тварин із великою кількістю незнайомих людей є сильним стресом і може становити загрозу для їхнього життя, особливо за відсутності належного догляду, лікування та вакцинації. Це, на думку активістів, несе ризики не лише для тварин, а й для відвідувачів.

Крім того, UAnimals звертають увагу, що подібна практика, за їхніми даними, поширюється і в інших регіонах. Зокрема, на Київщині, як повідомляють зоозахисники, кафе з мініпігами також почало здавати тварин в оренду.

Організація закликає до розголосу та просить правоохоронні органи Одеси й Київської області перевірити подібні заклади, щоб запобігти новим випадкам жорстокого поводження з тваринами.

________________________________________________________________________________________________________________

UAnimals сообщила о смерти двух котят в заведении с «арендой» животных в Одессе

Зоозащитная организация UAnimals заявила о случае коммерческой “аренды” животных в Одессе, в результате которого погибли двое котят.

21 декабря волонтеры посетили заведение, которое позиционирует себя как котолаунж. После этого одна из волонтерок, Яна, забрала животных из помещения и сообщила о гибели двух котят. По ее словам, на месте находились полицейские, зафиксировавшие условия содержания животных с помощью бодикамер.

UAnimals сообщили, что готовят заявление в полицию, а также депутатское обращение от межфракционного объединения “Гуманная страна”. Организация призывает правоохранительные органы проверить деятельность заведения и дать оценку условиям содержания животных.

По словам журналистов и волонтеров, в заведении не смогли предоставить ветеринарные документы на животных. Также, по их утверждениям, там отсутствуют базовые санитарные условия – возможность помыть руки до и после контакта с животными.

В зоозащитной организации отмечают, что постоянный контакт животных с большим количеством незнакомых людей является сильным стрессом и может представлять угрозу их жизни, особенно при отсутствии должного ухода, лечения и вакцинации. Это, по мнению активистов, несет риски не только животным, но и посетителям.

Кроме того, UAnimals обращают внимание на то, что подобная практика, по их данным, распространяется и в других регионах. В частности, в Киевской области, как сообщают зоозащитники, кафе с минипигами также начало сдавать животных в аренду.

Организация призывает к огласке и просит правоохранительные органы Одессы и Киевской области проверить подобные учреждения, чтобы предотвратить новые случаи жестокого обращения с животными.