Самый языкатый сайт Одессы

Екснардепа Олександра Онищенка засудили до 15 років позбавлення волі

Екснардепа Олександра Онищенка засудили до 15 років позбавлення волі

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) заочно визнав винним колишнього нардепа Олександра Онищенка у заволодінні 740 млн грн під час видобутку та продажу природного газу «Укргазвидобування» й призначив йому 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Про це йдеться у повідомленні пресслужби Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). Онищенко перебуває за межами України.

Довідка Івасів

Фінансова директорка Онищенка Олена Павленко отримала 12 років увʼязнення, повідомив юрист Центру протидії корупції Вадим Валько. Онищенка і Павленко визнали винними в організації «газової схеми», через яку компанія «Укргазвидобування» зазнала понад 740 млн грн збитків.

Правоохоронці заявляють, що в злочинній організації було 29 осіб. Вони всі отримали підозри, а восьмеро підозрюваних визнали свою провину й уклали угоди про визнання винуватості.
Під час розслідування заарештували €6 млн, один літак, офіс, 10 квартир, девʼять будинків, 10 земельних ділянок, 11 автомобілів, 39 банківських рахунків на загальну суму 315 млн грн.

НАБУ та САП заявили про викриття організаторів схеми з розкрадання коштів під час видобутку і продажу природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з ПАТ «Укргазвидобування» у червні 2016 року.

У липні 2016 року Верховна Рада зняла з Онищенка недоторканність, але той втік з України та перебуває в розшуку.

Досудове розслідування щодо Онищенка НАБУ завершило у липні 2018-го. У лютому 2019 року його справа пішла до суду. ВАКС 21 січня 2020-го почав слухати справу Онищенка заочно.

Німецькі правоохоронці 29 листопада 2019 року затримали Онищенка в місті Аахен за запитом НАБУ і САП. Але місцевий суд тоді відмовив в екстрадиції, бо нібито існує значна ймовірність того, що в разі екстрадиції в Україні «не буде дотримано мінімальних стандартів міжнародного права щодо умов утримання в тюрмах».

У січні 2021-го США внесли Онищенка до санкційного списку за участь у «російській мережі втручання у вибори президента США». У жовтні того ж року стало відомо, що Онищенко отримав російське громадянство.

________________________________________________________________________________________________________________

Экс-нардепа Александра Онищенко приговорили к 15 годам лишения свободы

Высший антикоррупционный суд (ВАКС) заочно признал виновным бывшего нардепа Александра Онищенко в завладении 740 млн грн при добыче и продаже природного газа «Укргазвидобування» и назначил ему 15 лет лишения свободы с конфискацией имущества. Об этом говорится в сообщении пресс-службы Специализированной антикоррупционной прокуратуры (САП). Онищенко находится за пределами Украины.

Справка Ивасей

Финансовый директор Онищенко Елена Павленко получила 12 лет заключения, сообщил юрист Центра противодействия коррупции Вадим Валько. Онищенко и Павленко признали виновными в организации «газовой схемы», из-за которой компания «Укргазвидобування» понесла более 740 млн грн убытков.

Правоохранители заявляют, что в преступной организации было 29 человек. Они все получили подозрения, а восемь подозреваемых признали свою вину и заключили соглашения о признании виновности.

В ходе расследования арестовали €6 млн, один самолет, офис, 10 квартир, девять домов, 10 земельных участков, 11 автомобилей, 39 банковских счетов на общую сумму 315 млн грн.

НАБУ и САП заявили о разоблачении организаторов схемы по хищению средств при добыче и продаже природного газа в рамках договоров о совместной деятельности с ПАО «Укргазвидобування» в июне 2016 года.

В июле 2016 года Верховная Рада сняла с Онищенко неприкосновенность, но тот сбежал из Украины и находится в розыске.

Досудебное расследование в отношении Онищенко НАБУ завершило в июле 2018-го. В феврале 2019 года его дело пошло в суд. ВАКС 21 января 2020-го начал слушать дело Онищенко заочно.

Немецкие правоохранители 29 ноября 2019 года задержали Онищенко в городе Аахен по запросу НАБУ и САП. Но местный суд тогда отказал в экстрадиции, потому что якобы существует значительная вероятность того, что в случае экстрадиции в Украине «не будут соблюдены минимальные стандарты международного права относительно условий содержания в тюрьмах».

В январе 2021-го США внесли Онищенко в санкционный список за участие в «российской сети вмешательства в выборы президента США». В октябре того же года стало известно, что Онищенко получил российское гражданство.

📌Сайт
📌Телеграм
📌Facebook
📌Insta

Top