Самый языкатый сайт Одессы

Інформація про виключення дітей ухилянтів з вузів не відповідає дійсності

Інформація про виключення дітей ухилянтів з вузів не відповідає дійсності

Жодних норм про позбавлення дітей ухилянтів права на освіту немає.

Про це заявила народний депутат, член парламентського комітету з питань освіти Юлія Гришина. Причиною такою заяви стало вчорашнє інтерв’ю народного депутата Вадима Івченка щодо посилення покарання за відмову від мобілізації, пише Ділова Одеса.

Гришина заявила, що особисто поспілкувалася з Івченком після його скандального інтерв’ю, де пролунала заява про заборону для дітей ухилянтів на навчання у ВНЗ.

Тож, як запевняє представниця української освіти, — жодних норм про позбавлення дітей ухилянтів права на освіту немає.

«Наведені цитати — це його особисті міркування щодо того, як держава може реагувати на факт ухилення від мобілізації. Це просто уривок із дискусії, жодних подібних рішень не приймалося ні на рівні політичного керівництва, ні всередині профільного комітету. Така норма суперечила б і Конституції, і здоровому глузду» , — сказала Гришина.

Ремарка Івасів

Дітям ухилянтів можуть відмовити у вступі до ВНЗ. Таку пропозицію обговорюють у кулуарах парламенту, заявив нардеп від «Батьківщини», член комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Вадим Івченко.

У рамках законопроекту про посилення мобілізації депутати розглядають різні методи мотивації чоловіків воювати, зокрема обмеження в праві на освіту.

«Політичне керівництво пропонує: якщо ти не хочеш виконувати свій громадянський обов’язок, захищати Батьківщину і якщо не перебуваєш на військовому обліку, держава може відмовляти тобі в послугах. Наприклад: ти не будеш отримувати підтримку держави, твої діти не вступатимуть до ВНЗ або ти сам не вступатимеш до ВНЗ», — заявив Івченко.

За його словами, зараз мобілізація не може бути добровільною. А примус має відповідати нормам Конституції.

«Конституційно, коли ви маєте захищати свою державу, а ви не приходите в центри комплектування, не оновлюєте свої дані і не стаєте на військовий облік? Усі чоловіки в Ізраїлі перебувають на військовому обліку. І в нас теж усі мають стояти на обліку. Це не означає, що вони обов’язково будуть на нулі або на війні. Але на обліку ти повинен стояти. Держава має знати, розраховувати на тебе чи ні. Це звичайний процес», — вважає Івченко.

Як наголосив народний обранець, зараз мобілізація не може бути добровільною. А примус — це мова про норми, які мають відповідати Конституції. 


Информация об исключении детей уклоняющихся из вузов не соответствует действительности

Никаких норм о лишении детей уклоняющихся права на образование нет.

Об этом заявила народный депутат, член парламентского комитета по вопросам образования Юлия Гришина. Причиной такого заявления стало вчерашнее интервью народного депутата Вадима Ивченко по поводу усиления наказания за отказ от мобилизации, пишет Деловая Одесса.

Гришина заявила, что лично пообщалась с Ивченко после его скандального интервью, где прозвучало заявление о запрете для детей уклоняющихся на обучение в вузах.

Поэтому, как уверяет представитель украинского образования, никаких норм о лишении детей уклоняющихся права на образование нет.

«Приведенные цитаты — это его личные соображения по поводу того, как государство может реагировать на факт уклонения от мобилизации. Это просто отрывок из дискуссии, никаких подобных решений не принималось ни на уровне политического руководства, ни внутри профильного комитета. Такая норма противоречила бы и Конституции, и здравому смыслу», — сказала Гришина.

Ремарка Ивасей

Детям уклоняющихся могут отказать во поступлении в ВУЗы. Такое предложение обсуждается в кулуарах парламента, заявил нардеп от «Батькивщины», член комитета по вопросам нацбезопасности, обороны и разведки Вадим Ивченко.

В рамках законопроекта об усилении мобилизации депутаты рассматривают разные методы мотивации мужчин воевать, в том числе ограничения в праве на образование.

«Политическое руководство предлагает: если ты не хочешь выполнять свой гражданский долг, защищать Родину и если не состоит на военном учете, государство может отказывать тебе в услугах. Например: ты не будешь получать поддержку государства, твои дети не будут поступать в вузы или ты сам не будешь поступать в вузы», — заявил Ивченко.

По его словам, сейчас мобилизация не может быть добровольной. А принуждение должно соответствовать нормам Конституции.

«Конституционно, когда вы должны защищать свое государство, а вы не приходите в центры комплектования, не обновляете свои данные и не становитесь на военный учет? Все мужчины в Израиле состоят на военном учете. И у нас тоже все должны стоять на учете. Это не значит, что они обязательно будут на нуле или войне. Но на учете ты должен стоять. Государство должно знать, рассчитывать на тебя или нет. Это обычный процесс», – считает Ивченко.

Как отметил народный избранник, сейчас мобилизация не может быть добровольной. А принуждение — речь о нормах, которые должны соответствовать Конституции.

📌Сайт
📌Телеграм
📌Threads
📌Facebook
📌Insta

ukraina.net.ua - каталог сайтов Украины

Leave a comment

Top