Самый языкатый сайт Одессы

Одеські голубці увійшли до переліку національної спадщини

Одеські голубці увійшли до переліку національної спадщини

Легендарне блюдо «Голубці по-одеськи» отримало звання елементу нематеріальної культурної спадщини України.

Про це повідомив Одеський обласний центр української культури.

У повідомленні зазначається, що страва побутує на всій території Одеської області, починаючи з півночі та до крайнього півдня. 

«Голубці – це одна з основних страв місцевої кухні Одещини. Знання, вміння та практики приготування та споживання голубців широко поширені як серед українців, так і серед національних спільнот болгар, молдован, гагаузів та інших народів нашого краю. Цікаво, що голубці для Одещини – це не лише «конвертик» з капусти. Це різноманіття інгредієнтів та способів подачі», — зазначають в центрі.

Ремарка Івасів

В результаті дослідження спеціалісти центру української культури вказують, що дізнались, що на півночі Одещини — на Кодимщині, під час приготування голубців на весілля, господині групувались й сідали по колу, за спільною працею співали народні та обрядові пісні й «крутили» голубці до 10 горщиків по 8-10 літрів (на велику кількість гостей).

На півдні Одеської області в Бессарабії – в селі Орлівка голубці мають назву «cармале» (з турецької sarmale, тобто «обмотувати»). Готують їх переважно зі свіжого листя винограду, яке ошпарюють в окропі з сіллю, щоб воно стало м’яке й придатне до закручування. Начинку готують із рису, свиного фаршу, додають цибулю, моркву, зелень та тушкують в казані на слабкому вогні.  А в болгарському селі Городнє голубці мають назву «гушки». Це також пропарене листя винограду, але начинка складається з рису чи булгуру, готують їх з додаванням певних трав: кропу, петрушки, м’яти. 

У травні Міністерство культури та інформаційної політики внесло до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України  культуру традиційного вівчарства Бессарабії та знань, пов’язаних із ним, на території Одеської області.

_____________________________________________________________________________

Одесские голубцы вошли в список национального наследия

Легендарное блюдо «Голубцы по-одесски» получило звание элемента нематериального культурного наследия Украины.

Об этом сообщил Одесский областной центр украинской культуры.

В сообщении отмечается, что блюдо бытует по всей территории Одесской области, начиная с севера и до крайнего юга.

«Голубцы – это одно из основных блюд местной кухни Одесщины. Знания, умения и практики приготовления и употребления голубцов широко распространены как среди украинцев, так и среди национальных общин болгар, молдован, гагаузов и других народов нашего края. Интересно, что голубцы для Одесщины – это не только конвертик из капусты. Это разнообразие ингредиентов и способов подачи», — отмечают в центре.

Ремарка Ивасей


В результате исследования специалисты центра украинской культуры указывают, что узнали, что на севере Одесщины — на Кодымщине, во время приготовления голубцов на свадьбу, хозяйки группировались и садились по кругу, за общим трудом пели народные и обрядовые песни и «крутили» голубцы до 10 горшков. по 8-10 литров (на большое количество гостей).

На юге Одесской области в Бессарабии – в селе Орловка голубцы называются «cармале» (с турецкой sarmale, то есть «обматывать»). Готовят их преимущественно из свежих листьев винограда, которые ошпаривают в кипятке с солью, чтобы они стали мягкими и пригодными к закручиванию. Начинку готовят из риса, свиного фарша, добавляют лук, морковь, зелень и тушат в котле на слабом огне. А в болгарском селе Городное голубцы называются «гушки». Это также пропаренные листья винограда, но начинка состоит из риса или булгура, готовят их с добавлением определенных трав: укропа, петрушки, мяты.

В мае Министерство культуры и информационной политики внесло в Национальный перечень нематериального культурного наследия Украины культуру традиционного овцеводства Бессарабии и связанных с ним знаний на территории Одесской области.

📌Сайт
📌Телеграм
📌Threads
📌Facebook
📌Insta

Top