Самый языкатый сайт Одессы

Що захистить Одесу від балістичних ракет? Думка експерта

Що захистить Одесу від балістичних ракет? Думка експерта

Цього ранку в Одесі та регіоні пролунали гучні вибухи, після яких почалася повітряна тривога. Таке може статися в одному випадку – коли російські війська застосовують балістику.

Попередньо, по Одесі та околицях було запущено відразу 6 ракет, переважно П-800 “Онікс”, повідомляють про два прильоти судноремонтним заводом у Чорноморську. Також повідомляють про прильоти Шкільним аеродромом.

Про це пише Ділова Одеса.

Востаннє подібний тип ракет був задіяний 25 вересня. Цікаво, що раніше такі ракети застосовувалися переважно вночі. На жаль, в Одесі, очевидно, немає засобів ППО, здатних перехоплювати «Онікс».

Як зазначає військовий аналітик Олександр Коваленко, для захисту міста від балістичних ракет нам конче потрібний комплекс SAMP/T.

Sol-Air Moyenne-Portée/Terrestre — це ЗРК, розроблений на початку 2000-х і використовує ракети Aster 30. SAMP/T використовує модернізовану РЛС Arabel, великого радіусу дії, розроблену під модернізовані Aster 30 block 1.

Щоб розширити можливості системи боротьби з більш високошвидкісними та висотними цілями Aster 30 Block 1 може перехоплювати балістичні та надзвукові ракети. Дальність ураження мети у SAMP/T може сягати 120 км, а висота до 20 км.

У грудні 2011 на навчаннях ракета Aster 30 збила ізраїльську балістичну ракету Black Sparrow, а в квітні 2012 була збита ракета-мішень GQM-163 Coyote, що імітує надзвукову протикорабельну крилату ракету, що летить зі швидкістю 3 менше 5 метрів, повідомляє Цинічний городовий.

Це був перший випадок, коли європейська система протиракетної оборони знищила надзвукову «ракету», що летить над морем на такій низькій висоті. У 2021 році під час навчань At-Sea Demo: Formidable Shield 2021 ракетою Aster 30 була успішно перехоплена надзвукова мета, на швидкості більше 3000 км/год.

Фактично, SAMP/T, за всіма своїми характеристиками анітрохи не гірше за ЗРК Patriot, але має одну важливу особливість — перехоплення надзвукових цілей на наднизьких висотах, якими є П-800 «Онікс» — зазначає Коваленко.

📌Сайт: ivasi.news
📌Tg: t.me/ivasinews
📌Threads: threads.net/@ivasi_news
📌Fb: facebook.com/ivasi.news
📌Insta: instagram.com/ivasi_news

Top