Спікер Повітряних сил ЗСУ пояснив від чого залежить тривалість повітряної тривоги
Чому тривалість повітряної тривоги буває різною, — розповів речник Повітряних сил ЗСУ Ігнат. Він пояснив причини того, що тривога лунає одночасно з прильотами і може тривати кілька годин.
Додатково спікер роз’яснив про ймовірні загрози під час обстрілів та наголосив, що небезпека існує: навіть коли українські військові впевнені в роботі ППО, все одно є загроза падіння уламків і можуть бути певні наслідки.
«Тривоги бувають різними і є різні підстави для оголошення повітряних тривог. Якщо застосування балістики, то часу зовсім мало. Іноді тривога оголошується приблизно одночасно з прильотами. На жаль, такі реалії, від цього нікуди не дінешся. Або ж це може бути застосування реактивних систем залпового вогню», – розповів Ігнат.
Також спікер роз’яснив, що коли в тій чи іншій області повітряна тривога триває кілька годин, то це не просто так. Затяжні тривоги часто пов’язані з небезпекою від ударних дронів-камікадзе типу Shahed. Такий БПЛА може летіти зі швидкістю близько 100 км/год і тривалий час перебувати в межах одного регіону.
Саме тому там заздалегідь буде оголошено повітряну тривогу та по цьому «Шахеду» можуть працювати засоби ураження. Зокрема, винищувальна авіація, яка буде працювати по ньому ракетами Р-27, – сказав Ігнат.
Якщо ж росія застосовує балістику, то інколи повітряна тривога відбувається в один час з прильотами. Ідентична ситуація виникає коли окупанти застосовують реактивні системи залпового вогню.
Читайте IVASI NEWS в соцмережах
Tg: t.me/ivasinews
Threads: threads.net/@ivasi_news
Fb: facebook.com/ivasi.news
Insta: instagram.com/ivasi_news
