Українцям варто бути готовими до можливої відсутності електроенергії протягом місяця
Святослав Павлюк, виконавчий директор Асоціації «Енергоефективні міста України» та експерт з енергоефективності в ефірі «Еспресо» висловив думку, що українцям варто бути готовими до можливого сценарію, за якого відсутність електроенергії може тривати цілий місяць.
Павлюк прогнозує, що до жовтня Україна зможе обходитися без планових відключень електроенергії. Однак із настанням осінніх холодів і збільшенням споживання електрики можуть виникнути проблеми через брак додаткових джерел генерації.
Експерт зазначив, що існують різні думки серед енергетиків: деякі вважають, що ситуація буде під контролем, якщо Росія не буде обстрілювати енергетичні об’єкти. Проте якщо атаки продовжаться, уникнути труднощів під час опалювального сезону буде складно.
Павлюк наголосив, що найбільш вірогідний сценарій — це обстріли енергетичної інфраструктури з боку Росії. Він припускає, що окупанти можуть атакувати трансформатори на атомних електростанціях, не пошкоджуючи самі станції, але паралізуючи їхню роботу. Це може призвести до значного зниження внутрішньої генерації електроенергії. У зв’язку з цим, експерт радить громадянам і громадам готуватися до можливих тривалих відключень електроенергії, створивши план дій на випадок, якщо електрики не буде протягом місяця.
«Тому з точки зору громадянина і з точки зору громади, я би готувався до найгірших сценаріїв, тобто нам треба мати сценарій, мати план, як ми живемо, якщо в нас місяць немає електроенергії, я би сформулював його таким чином», — відзначив експерт.
Павлюк підкреслив, що хоча це лише один із можливих варіантів розвитку подій, до нього потрібно бути готовими. На додачу до можливих атак на енергетику, слід враховувати й зростання споживання електроенергії взимку.
За прогнозами, дефіцит електроенергії може становити близько 4 ГВт із загальних 18 ГВт. У такому випадку значна частина електрики буде спрямована на підтримку критичної інфраструктури, а для населення залишиться лише 50-60% необхідної потужності, що призведе до частих відключень.
________________________________________________________________________________________________________________
Украинцам стоит быть готовыми к возможному отсутствию электроэнергии в течении месяца
Святослав Павлюк, исполнительный директор Ассоциации «Энергоэффективные города Украины» и эксперт по энергоэффективности в эфире «Эспрессо» высказал мнение, что украинцам стоит быть готовыми к возможному сценарию, при котором отсутствие электроэнергии может длиться целый месяц.
Павлюк прогнозирует, что до октября Украина сможет обходиться без плановых отключений электроэнергии. Однако с наступлением осенних холодов и увеличением потребления электричества могут возникнуть проблемы из-за нехватки дополнительных источников генерации.
Эксперт отметил, что существуют разные мнения среди энергетиков: некоторые считают, что ситуация будет под контролем, если Россия не будет обстреливать энергетические объекты. Однако если атаки продолжатся, избежать трудностей во время отопительного сезона будет сложно.
Павлюк отметил, что наиболее вероятный сценарий — это обстрелы энергетической инфраструктуры со стороны России. Он предполагает, что оккупанты могут атаковать трансформаторы на атомных электростанциях, не повреждая сами станции, но парализуя их работу. Это может привести к значительному снижению внутренней генерации электроэнергии. В связи с этим, эксперт советует гражданам и общинам готовиться к возможным длительным отключениям электроэнергии, создав план действий на случай, если электричества не будет в течение месяца.
«Поэтому с точки зрения гражданина и с точки зрения общества, я бы готовился к худшим сценариям, то есть нам надо иметь сценарий, иметь план, как мы живем, если у нас месяц нет электроэнергии, я бы сформулировал его таким образом», — отметил эксперт.
Павлюк подчеркнул, что хотя это лишь один из возможных вариантов развития событий, к нему нужно быть готовыми. В дополнение к возможным атакам на энергетику, следует учитывать и рост потребления электроэнергии зимой.
По прогнозам, дефицит электроэнергии может составить около 4 ГВт из общих 18 ГВт. В таком случае значительная часть электричества будет направлена на поддержку критической инфраструктуры, а для населения останется лишь 50-60% необходимой мощности, что приведет к частым отключениям.