Самый языкатый сайт Одессы

В Одесі в зоні ЮНЕСКО руйнуються щонайменше дві пам’ятки архітектури

В Одесі в зоні ЮНЕСКО руйнуються щонайменше дві пам’ятки архітектури

Навпроти Одеської міської ради, в ареалі ЮНЕСКО руйнуються дві пам’ятки архітектури – будинки Фука та Магнера.

Одеський будинок Фука знаходиться у важкому стані — пам’ятка архітектури національного значення руйнується з кожним днем. Дощі і негода прискорюють цей процес. Проте власник досі не провів консерваційні роботи, які можна здійснити за спрощеною процедурою. Занепад старовинного будинку призвів до пошкодження розташованої поруч ще однієї пам’ятки архітектури – будинку Магнера.

15 листопада перший з них перевірили інспектори обласної адміністрації. Результати перевірки поки не оприлюднювали – депутатка міської ради вимагатиме публікації документу.  Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла депутатка Одеської міської ради Ольга Квасницька.

«Будинок Фука, де колись було обласне статуправління, фактично зруйнований. І хоча власник обіцяв його законсервувати, він не зробив цього. Це задає небезпеку для сусідніх будинків. Зараз після дощів садиба Фука затоплена і руйнує сусідній будинок Магнера. Завтра на засіданні виконкому мерія хоче визнати будинок Магнера аварійним. Це профанація. Це фактично перекладання своїх зобов’язань на мешканців ОСББ, який обслуговує сусідній будинок», — пояснює ситуацію Квасницька.

Вона додала, що для будь-яких реставраційних, ремонтних та будівельних робіт в історичній зоні ЮНЕСКО має бути дозвіл від міжнародної організації. Це складно для самих мешканців і вимагатиме підтримки місцевої влади.

За її словами, у будинку Фука відсутні всі необхідні заходи консервації. Крім того, будівля негайно потребує укріплення та протиаварійних робіт, адже останній ремонт там робився в 1979 році. Вже багато років будівля порожня, а її фасад закритий банерами. Втім власник вказує на те, що хотів би зробити реконструкцію, проте депутат зауважила, що науково-проєктна документація з відновлення національної пам’ятки не пройшла експертизу.

Що відбувається? Фактично все руйнується, реакції відповідних інституцій не існує. Дивіться, Міністерство культури щодо будинку Фука немає жодного розпорядження з приводу приведення його в належний стан, – підкреслила Ольга Квасницька.

Зазначимо, будинок Фука – це знаменитий пам’ятник архітектури національного значення. Він розташований на розі Приморського бульвару та провулку Чайковського. 15 листопада відповідна комісія обласного управління провела перевірку будівлі, але її результати поки публічно невідомі.

За словами депутатки, в подальшому буде відкрите і кримінальне провадження про недотримання законодаства щодо збереження пам’яток архітектури національної значення.

Раніше Івасі писали, що місія ЮНЕСКО оглянула частину пошкоджених після російських ударів будівель в Одесі. Серед найбільш постраждалих – Спасо-Преображенський собор, Будинок вчених та Одеський літературний музей. Масштаб збитків, завданих історичному центру міста внаслідок російських ударів, перевищує початкові оцінки. Такого висновку дійшла комісія ЮНЕСКО після огляду частини пошкоджених будівель. Про це заявила голова Бюро ЮНЕСКО в Україні К’яра Децці Бардескі, голова Бюро ЮНЕСКО в Україні на брифінгу в Києві

📌Сайт: ivasi.news
📌Tg: t.me/ivasinews
📌Threads: threads.net/@ivasi_news
📌Fb: facebook.com/ivasi.news
📌Insta: instagram.com/ivasi_news

Top