В Одесі вимагають «деколонізувати» супермаркет (фото)
Одеські «патріоти» продовжують активно «деколонізувати» місто, викликаючи все більше запитань про доцільність і міру їх дій.
Після зникнення напису «Суворовський» з фасаду ТРЦ «Ситі Центр» і початку перетворення «Привозу» в «Привіз», активісти проекту «Деколонізація. Україна» висунули нову вимогу: зняти з фасаду супермаркету «Таврія В» на виїзді з Одеси слово «Суворовський», хоч воно й написано українською мовою.
«Таврія В, коли ви нарешті знімете ім’я російського полководця з фасаду свого магазину в Одесі? До вересня 2024 року вже можна було б вирішити це питання. Вимагаємо зробити це негайно», — зазначили активісти.
В Болграді ж ситуація набула більш радикального характеру: міський виконком проголосував за знесення монументу Пушкіну та інших «пам’ятників, пам’ятних знаків, їх окремих елементів, що містять символіку російської імперської політики». До підніжжя поета вже принесли похоронний вінок.
Нещодавно аналогічне трапилося з пам’ятником Пушкіну в Білгород-Дністровському.
«А що там Одеса?» — звертаються деколонізатори до одеської влади, яка в особі Труханова ще недавно активно виступала на захист одесського Пушкіна.
Нагадаємо, що з ринку «Привоз» вже зняли слово «ринок» і готуються повісити вивіску «Привіз». Зміни також очікують вивіску ТЦ «Новий Привоз». Очевидно, він перетвориться на «Новий Привіз».
Зміни, що викликають дискусії
Активність одеських «патріотів» викликає бурхливі дискусії. Деякі вважають, що «деколонізація» необхідна для позбавлення від російських впливів, інші ж стверджують, що це переходить межу здорового глузду.
Чи доцільна така активна «деколонізація»?
Очевидно, що питання декомунізації та деколонізації є важливими, але важливо зберігати баланс і не перетворювати їх на цю «полювання на відьом». Наприклад, перейменування «Суворовського» на «Таврійський» не позбавляє місто від російського минулого, але, можливо, робить його більш зрозумілим для сучасного українця.
Вже сьогодні можна побачити, що така активна «деколонізація» викликає роздратування у частини населення, яке вважає, що «патріоти» займаються не тим, чим слід.
Що ж робити?
Напевно, потрібно знайти золоту середину, яка дозволить позбутися від радянських і російських спадщини, але й не знецінить історичну пам’ять міста.
В Одессе требуют «деколонизировать» супермаркет (фото)
Одесские «патриоты» продолжают активно «деколонизировать» город, вызывая все больше вопросов о целесообразности и степени их действий.
После исчезновения надписи «Суворовский» с фасада ТРЦ «Сити Центр» и начала превращения «Привоза» в «Привоз», активисты проекта «Деколонизация. Украина» выдвинули новое требование: снять с фасада супермаркета «Таврия В» на выезде из Одессы слово «Суворовский», хоть оно и написано на украинском языке.
«Таврия В, когда вы наконец-то снимете имя российского полководца с фасада своего магазина в Одессе? К сентябрю 2024 уже можно было бы решить этот вопрос. Требуем сделать это немедленно», — отметили активисты.
В Болграде же ситуация приобрела более радикальный характер: городской исполком проголосовал за снос монумента Пушкину и другим «памятникам, памятным знакам, их отдельным элементам, содержащим символику российской имперской политики». К подножию поэта уже принесли погребальный венок.
Недавно аналогичное произошло с памятником Пушкину в Белгород-Днестровском.
«А что там Одесса?» — обращаются деколонизаторы к одесским властям, которые в лице Труханова еще недавно активно выступали в защиту Одесского Пушкина.
Напомним, что с рынка «Привоз» уже сняли слово «рынок» и готовятся повесить вывеску «Привоз». Изменения ожидают вывеску ТЦ «Новый Привоз». Очевидно, он превратится в «Новый Привоз».
Изменения, вызывающие споры
Активность одесских патриотов вызывает бурные дискуссии. Некоторые считают, что «деколонизация» необходима для избавления от российских влияний, другие же утверждают, что это переходит черту здравого смысла.
Целесообразна ли такая активная «деколонизация»?
Очевидно, что вопросы декоммунизации и деколонизации важны, но важно сохранять баланс и не превращать их в эту «охоту на ведьм». Например, переименование «Суворовского» в «Таврический» не избавляет город от российского прошлого, но, возможно, делает его более понятным для современного украинца.
Уже сегодня можно увидеть, что такая активная деколонизация вызывает раздражение у части населения, которое считает, что патриоты занимаются не тем, чем следует.
Что делать?
Наверное, нужно найти золотую середину, которая позволит избавиться от советского и русского наследия, но и не обесценит историческую память города.