В Україні обговорюють дозвіл на виїзд за кордон для чоловіків віком від 17 до 23 років
29 травня член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки Федір Веніславський висловив думку про можливість надання дозволу на виїзд за кордон для чоловіків віком до 23-24 років. За його словами, це рішення допоможе студентам, які навчаються за кордоном, підтримувати зв’язок з рідними.
Примітно, що згідно з декларацією Федора Веніславського, його молодший син, Андрій Веніславський (2004 р.н.), вже досягає 21-річного віку.
Своєю чергою, інший член комітету, Олександр Федієнко, в ефірі новинного каналу «НовиниLive» заявив, що саме він є автором цієї ідеї. За його словами, необхідність такої ініціативи виникла через проблеми, з якими стикаються родини: «місяць тому я підняв це питання у нашій фракції, коли батьки юнаків, які досягли 17-річного віку вивозять їх з України, вони вступають у закордонні навчальні заклади, там соціалізуються, і повернутися до України після цього неможливо. Плюс, ми маємо величезну проблему, коли батько не може виїхати до свого сина через якісь там обмеження. Тому я підняв це питання, що нам потрібно цю прірву якось розірвати», – говорить Федієнко.
Він підкреслив, що йдеться про юнаків, які вступили до навчальних закладів за кордоном, і ці заклади необхідно буде валідувати, щоб уникнути шахрайства. «Тому треба дозволити, щоб цей юнак до 23 років мав безперешкодну можливість виїхати та в’їхати», – зазначив нардеп.
Однак ведучі програми висловили занепокоєння, вказуючи на те, що дозвіл на виїзд чоловікам у 23-24 роки, які є передмобілізаційним віком, може стимулювати їх до виїзду саме перед призовом. «Незрозуміло, у чому логіка», – зазначив ведучий.
На це Федієнко відповів, що «у Комітеті це питання не обговорювалося» саме в такому формулюванні. Він уточнив, що особисто він ініціював обговорення віку 17-23 років, і виключно для студентів, які навчаються у закордонних вишах. За його словами, остаточний вік (до 22 чи 23 років) ще не визначений у законопроєкті.
Обговорення цієї ініціативи триває, і її подальша доля залишається невизначеною.
В Украине обсуждают разрешение на выезд за границу для мужчин от 17 до 23 лет
29 мая член Комитета Верховной Рады по вопросам национальной безопасности Федор Вениславский высказал мнение о возможности разрешения на выезд за границу для мужчин в возрасте до 23-24 лет. По его словам, это решение поможет студентам, которые учатся за границей, поддерживать связь с родными.
Примечательно, что согласно декларации Федора Вениславского, его младший сын Андрей Вениславский (2004 г.р.) уже достигает 21-летнего возраста.
В свою очередь, другой член комитета, Александр Федиенко, в эфире новостного канала «Новости Live» заявил, что именно он является автором этой идеи. По его словам, необходимость такой инициативы возникла из-за проблем, с которыми сталкиваются семьи: «месяц назад я поднял этот вопрос в нашей фракции, когда родители юношей, достигших 17-летнего возраста, вывозят их из Украины, они вступают в зарубежные учебные заведения, там социализируются, и вернуться в Украину после этого невозможно. Плюс, мы имеем огромную проблему, когда отец не может выехать к своему сыну из-за каких-то ограничений. Поэтому я поднял этот вопрос, что нам нужно эту пропасть как-то разорвать», – говорит Федиенко.
Он подчеркнул, что речь идет о юношах, поступивших в учебные заведения за рубежом, и эти учреждения необходимо будет валидировать, чтобы избежать мошенничества. «Поэтому нужно разрешить, чтобы этот юноша до 23 лет имел беспрепятственную возможность уехать и въехать», – отметил нардеп.
Однако ведущие программы выразили обеспокоенность, указывая на то, что разрешение на выезд мужчинам в 23-24 года, являющихся предмобилизационным возрастом, может стимулировать их к выезду именно перед призывом. «Непонятно, в чем логика», — отметил ведущий.
На это Федиенко ответил, что «в Комитете этот вопрос не обсуждался» именно в такой формулировке. Он уточнил, что лично он инициировал обсуждение 17-23 лет, и исключительно для студентов, которые учатся в зарубежных вузах. По его словам, окончательный возраст (до 22 или 23 года) еще не определен в законопроекте.
Обсуждение этой инициативы продолжается, и дальнейшая судьба остается неопределенной.
📌Сайт
