Самый языкатый сайт Одессы

Що зміниться в житті українця в цьому серпні?

Що зміниться в житті українця в цьому серпні?

З 1 серпня для багатьох верств українського населення настали зміни. Їх наслідки певною мірою вплинуть на життя пенсіонерів, військових, переселенців та підприємців.

Пенсії в серпні для більшості не зміняться, індексація торкнеться лише тих, кому в останній літній місяць виповниться 70, 75 та 80 років. На них чекає вікова надбавка. Наприклад, ті, хто дожив до 70, отримає надбавку 300 гривень, а старше 80 уже 570 грн.

До Дня Незалежності деяким категоріям нарахують виплати. Це особи з інвалідністю внаслідок війни та колишні малолітні (до 14 років) в’язні концтаборів, гетто, інших місць примусового тримання, особи з інвалідністю внаслідок захворювання: І групи – 3100 грн, ІІ групи – 2900 грн, ІІІ групи – 2700 грн.

Також виплати отримають учасники бойових дій, постраждалі учасники Революції гідності та колишні неповнолітні (до 18 років) в’язні концтаборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також діти, які народилися у вказаних місцях примусового тримання їхніх батьків – 1000 грн. Особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною отримають 3100 грн. Члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, які не одружилися вдруге – 650 грн. Члени сімей загиблих (померлих) захисників та захисниць України – 1000 грн.

З 1 серпня українці, які проживають за кордоном та отримують виплати як внутрішньо переміщені особи (ВПО), більше не зможуть претендувати на ці кошти.

Перший заступник міністра соціальної політики Дар’я Марчак заявила, що скасування виплат стало результатом виявлення інформації про значну кількість громадян, які залишили Україну та оселилися в інших країнах, але продовжували отримувати допомогу як внутрішньо переміщені особи.

Після численних правок, змін і навіть скандалів з 1 серпня для українських військовослужбовців набудуть чинності такі виплати:

від 30 000 до 100 000 грн – за виконання бойових завдань,
20 100 грн – у зв’язку з пораненням,
2 350 грн – курсантам,
від 15 000 до 30 000 грн – інструкторам у військових частинах.

Зміниться і тривалість відпустки. Військові зможуть брати відпочинок щонайбільше на 30 календарних днів на рік (було до 10 днів). Курсантам надали відпустку 10 днів узимку та 20 днів влітку, тоді як до набрання чинності законом у воєнний час права на відпочинок у них зовсім не було.

Зазначимо, що ці зміни не зачеплять головну скандальну тему — повернення доплат у 30 тисяч гривень військовим у тилу. Їх скасували з 1 лютого, що викликало велике обурення військових. Рада навіть ухвалила законопроект, який ці доплати повертав. Але уряд заявив, що на це він не має грошей, і президент законопроект так і не підписав.

Починаючи з 1 серпня, терміновики за власним бажанням можуть бути мобілізовані. Це стосується тих, хто відповідає певним умовам:

  • термін військової служби минув під час дії військового стану,
  • військову службу продовжено понад встановлені терміни,
  • під час дії військового стану служба становила не менше як шість місяців.

До того ж, з 1 серпня передбачається запровадження щомісячної додаткової винагороди для строковиків — 6000 гривень.

В рамках вимог МВФ та на підставі ухваленого Радою закону №8401, з 1 серпня скасовується пільговий 2% єдиний податок для підприємців.

Нові ФОП, які зареєструвалися в період дії пільгового податку, автоматично вважатимуться платниками третьої групи зі ставкою 5%.

А ще з серпня запрацювала нова вимога НБУ щодо обов’язкової ідентифікації українців при внесенні готівки для зарахування на банківські рахунки через платіжні термінали, які фінансисти називають ПТКС (програмно-технічний комплекс самообслуговування).

Щоб поповнити банківський рахунок, людині потрібно буде щоразу вводити номер власного мобільного телефону. Без цього фінансову операцію здійснити не вдасться.

📌 Читайте IVASI NEWS в соцмережах

Tg: t.me/ivasinews
Threads: threads.net/@ivasi_news
Fb: facebook.com/ivasi.news
Insta: instagram.com/ivasi_news

Top