Самый языкатый сайт Одессы

40-річний житель Рені затриманий за використання забороненої символіки

40-річний житель Рені затриманий за використання забороненої символіки

Поліцейські скерували до суду обвинувальний акт відносно 40-річного жителя Рені за публічне використання забороненої символіки.

Про це повідомляє прес-служба ГУ НП в Одеській області.

Чоловіку загрожує відповідальність, передбачена ч. 1 ст. 436-1 Кримінального кодексу України. Особливо актуально про неї згадати напередодні пам’ятних травневих дат.

Під час патрулювання міста правоохоронці виявили на антені, розміщеній на даху будинку громадянина, прикріплену металеву емблему із зображенням серпа, молота та п’ятикутної зірки. Під час проведення санкціонованого обшуку в маєтку поліцейські вилучили заборонений символ.

За висновком мистецтвознавчої експертизи та низки інших процесуальних дії слідчі слідчого відділення № 2 Ізмаїльського районного відділу поліції під процесуальним керівництвом Ізмаїльської окружної прокуратури повідомили фігуранту про підозру у публічному використанні символіки комуністичного тоталітарного режиму на всій території України за частиною 1 статті 436-1 Кримінального кодексу України. Її санкція тягне за собою покарання обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією майна або без такої.

Ремарка Івасів

Напередодні пам’ятних травневих дат поліцейські вчергове нагадують громадянам про заборону використання комуністичної символіки. За порушення Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.

Згідно зі статтею 173-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, публічне використання, демонстрація або носіння георгіївської (гвардійської) стрічки чи її зображення, тягнуть за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією стрічки або предметів, що містять її зображення. Повторні дії впродовж року після накладення адміністративного стягнення, виготовлення або поширення георгіївської (гвардійської) стрічки чи її зображення, тягнуть за собою накладення штрафу від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб з конфіскацією георгіївської стрічки або предметів, що містять її зображення.

Згідно зі статтею 436-1 Кримінального кодексу України, виготовлення, поширення, а також публічне використання символіки комуністичного, націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів, у тому числі у вигляді сувенірної продукції, публічне виконання гімнів СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних та автономних радянських республік або їх фрагментів на всій території України, карається обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією майна або без такої. Якщо вищезгадані дії вчинені представником влади або організованою групою, або з використанням засобів масової інформації, або повторно, то такі дії будуть каратися позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна або без такої.

Випадки, коли використання символіки дозволено, зазначені в пункті 3 статті 4 Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки»:

1) на документах державних органів та органів місцевого самоврядування (місцевих органів державної влади і управління), прийнятих чи виданих до 1991 року;

2) на документах, виданих закладами освіти та науки, підприємствами, установами, організаціями до 1991 року;

3) в експозиціях музеїв, тематичних виставках, Музейному фонді України, а також бібліотечних фондах на різних носіях інформації;

4) у творах мистецтва, створених до набрання чинності цим Законом;

5) у процесі наукової діяльності, в тому числі під час наукових досліджень та поширення їх результатів у не заборонений законодавством України спосіб;

6) на оригіналах бойових знамен;

7) на державних нагородах, ювілейних медалях та інших відзнаках, якими нагороджувались особи до 1991 року та протягом 1991-2015 років у зв’язку з річницями подій періоду Другої світової війни, а також на документах, що посвідчують нагородження ними;

8) на намогильних спорудах, розташованих на території місць поховань, місць почесних поховань;

9) під час викладення або реконструкції (зокрема історичної) історичних подій;

10) у приватних колекціях та приватних архівних зібраннях;

11) як об’єктів антикварної торгівлі.

Заборона не поширюється на випадки використання символіки комуністичного тоталітарного режиму, символіки націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму (за умови, що це не призводить до пропаганди злочинного характеру комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років, злочинного характеру націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму):

1) у посібниках, підручниках та інших матеріалах наукового, освітнього і навчального характеру, які використовуються у навчальному, навчально-виховному і освітньому процесах;

2) у творах мистецтва, створених після набрання чинності цим Законом;

3) у інформаційних, інформаційно-аналітичних програмах та документальних фільмах.

Top