Самый языкатый сайт Одессы

Детективи НАБУ викрили махінації ексміністра Степанова

Детективи НАБУ викрили махінації ексміністра Степанова

Вищий антикорупційний суд заочно взяв під варту ексгубернатора Одеської області та колишнього міністра охорони здоров’я Максима Степанова. Його підозрюють у заволодінні понад 450 млн грн, коли він керував державним підприємством «Поліграфічний комбінат «Україна».

Слідство підозрює причетність ексміністра охорони здоров’я до оборудок відразу у трьох напрямах — крадіжка державних коштів, відмивання грошей та заробіток на інтелектуальній власності.

Про це повідомляє Національне антикорупційне бюро.

За даними слідства, Степанов через естонську фірму-прокладку закуповував витратні матеріали для виготовлення документів за завищеною ціною. Таким чином він збагатився на 450 мільйонів гривень. Після чого такі кошти, переказувались на рахунки великої кількості компаній, зареєстрованих різних країнах. Таким чином забезпечувалось маскування їх незаконного походження.

Незаконий прибуток ексдиректор «Поліграфкомбінату» замаскував також у вигляді продажу 45% своїх акцій у підприємстві, що фактично не працювало (фактична ринкова вартість близько 100 тис. доларів США) іншої підконтрольної компанії за 1,35 млн доларів США. Після чого їх задекларував, чим фактично отримав можливість використати їх. Частину коштів у сумі 150 тисяч доларів США переведено безпосередньо на рахунки близьких осіб ексдиректора.

До цього, разом із спільниками він зареєстрував на іноземну компанію право інтелектуальної власності на графічні елементи українських паспортів.
Таким чином, вони отримували додаткову винагороду у формі роялті. Тобто кожен громадянин України при оформленні документів був змушений платити завищену ціну.

Проте детективи вжили заходів щодо ліквідації цієї схеми.

«На початку 2022 року Уряд підтримав ініціативу НАБУ, змінив технічні вимоги та зображення захисних елементів українських документів, що дозволило позбавитися залежності від результатів «інтелектуальної праці» екскеруючого Поліграфкомбінату», наголосили в НАБУ.

Нагадаємо, що у 2020 році саме Степанов йшов першим номером у списках «слуг народу» до Одеської облради.

📌 Читайте IVASI NEWS в соцмережах

Tg: t.me/ivasinews
Threads: threads.net/@ivasi_news
Fb: facebook.com/ivasi.news
Insta: instagram.com/ivasi_news

Top