Самый языкатый сайт Одессы

Голова Одеської ОВА провів зустріч з посадовцем ЄС з приводу продовження роботи «зернового коридору»

Голова Одеської ОВА провів зустріч з посадовцем ЄС з приводу продовження роботи «зернового коридору»

Начальник Одеської обласної військової адміністрації Максим Марченко провів робочу зустріч в Одеському морському торговельному порту з керуючим директором Управління з планування та проведення місій, Оперативним командувачем усіх місій ЄС Стефаном Томатом і головою КМЄС Антті Хартікайнем.

Ключова тема зустрічі – робота «зернового коридору» та стабільне її продовження в рамках реалізації зернової ініціативи для подальшого експорту зернових.

«Враховуючи ті зусилля, які були докладені для початку роботи «зернового коридору» ми зобов’язані зробити все можливе для того, щоб експорт сільгоспкультур з України тривав й надалі та в жодному випадку не повторилась блокада Чорного моря і світ стояв на межі голоду. Ми зацікавлені в розширені номенклатури вантажів і відновлення імпорту», — наголосив Стефан Томат.

В свою чергу Начальник Одеської ОВА поінформував Стефана Томаса про результати цьогорічного збору ранніх зернових культур в регіоні, наголосивши на тому, що одеські аграрії незважаючи на всі складнощі роботи в умовах війни зібрали майже 3 мільйони тонн пшениці і ячменю. Сьогодні тривають жнива по соняшнику та кукурудзі.

«Завдяки старту зернової ініціативи нам вдалось повернути тисячі робочих місць, а це — надзвичайно важливо. На сьогодні щодня з портів «Великої Одеси» виходить по 10-13 суден з зерном. Активно працюють і порти на Дунаї. Але ми зацікавлені в тому, що повернутись до експортних показників усіх порти області, які ми мали в довоєнний час», — наголосив керівник Одеської ОВА.

Top