Самый языкатый сайт Одессы

Одесу відвідали глави МЗС Ірландії та Литви

Одесу відвідали глави МЗС Ірландії та Литви

До Одеси відбувся спільний візит міністрів закордонних справ Литви Габріелюса Ландсбергіса та Ірландії Саймона Ковені за участі Міністра МЗС України Дмитра Кулеби.

Глава МЗС України, разом зі своїми ірландським та литовським колегами, спільно з Начальником Одеської обласної військової адміністрації Максимом Марченком, відвідали Одеський морський торговельний порт, де оглянули судно, яке ходить під прапором Панами і на яке нині завантажують 47 тисяч тонн зернових для відправки до Бангладешу.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба представив литовському та ірландському колегам Габріелюсу Ландсбергісу та Саймону Ковені рекомендації щодо безпекових гарантій для України, які були розроблені експертною групою Єрмака-Расмуссена на доручення Президента Володимира Зеленського.

Дмитро Кулеба наголосив, що українська дипломатія і надалі працюватиме над просуванням Київського безпекового договору. Він висловив сподівання на підтримку зусиль України з боку партнерів задля гарантування безпеки Української держави в проміжку часу між зараз і моментом набуття нею членства в НАТО.

«Для нас дуже важливо безпосередньо на місці, в Одесі, отримати оновлену інформацію про Чорноморську зернову ініціативу, яка дозволила відновити експорт пшениці, кукурудзи та соняшникової олії в останні тижні до країн Африки, Азії та Європи. Мій візит в Україну, відбувається напередодні засідання Генеральної асамблеї ООН у Нью-Йорку наступного тижня, на якому Рада безпеки ООН має отримати від нас оновлену інформацію щодо продовольчої безпеки та Чорноморської зернової ініціативи» — зазначив на брифінгу в Одесі Міністр закордонних справ Ірландії Саймон Ковені.

Також сторони обговорили подальшу допомогу Україні від литовського та ірландського урядів.

Top