Самый языкатый сайт Одессы

Як оновити дані в ТЦК з 18 травня: нові правила для військовозобов’язаних

Як оновити дані в ТЦК з 18 травня: нові правила для військовозобов’язаних

Оновити свої дані військовозобов’язані зможуть як під час особистого візиту до ТЦК, так і онлайн.

Новий закон про мобілізацію, який президент України підписав 16 квітня, набуває чинності з 18 травня. Згідно з документом усі військовозобов’язані українці, починаючи з цієї дати, мають протягом 60 днів оновити свої дані. Розповідаємо, що для цього потрібно, куди звертатися і як це зробити без візиту до військкомату.

Як оновити дані у військкоматі — куди необхідно звернутися та з якими документами

Оновити свої персональні дані військовозобов’язані українці можуть у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (ТЦК і СП) або в центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП). Зазначимо, що це правило стосується всіх військовозобов’язаних, зокрема й тих, кому надається відстрочка від мобілізації.

Для поновлення даних у ТЦК або ЦНАП потрібно взяти такі документи:

  • український паспорт;
  • ідентифікаційний код;
  • військовий квиток (тимчасове посвідчення);
  • медичні документи;
  • довідку про освіту.

Водійські права будуть необхідні в разі служби водієм.

Якщо у військовозобов’язаного є відстрочка від мобілізації, то з собою потрібно буде також узяти документи, що підтверджують це. Також якщо є будь-які документи про стан здоров’я, яких немає в системі Helsi (до неї має доступ ВЛК), то їх також необхідно підготувати, а в разі інвалідності потрібна буде довідка МСЕК (медико-соціальної експертної комісії).

Як оновити дані в ТЦК без особистого візиту

З 18 травня має запрацювати електронний кабінет призовника, у якому військовозобов’язані зможуть самостійно оновити персональні дані.

Для цього, як розповіла заступниця міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Чорногоренко, потрібно буде:

  • завантажити мобільний застосунок (в App Store або в Google Play Market);
  • авторизуватися в ньому;
  • заповнити необхідні «поля», зокрема, вказати номер телефону, електронну пошту та фактичну адресу проживання.

Наразі, за словами заступника міністра, триває робота над тим, щоб після авторизації в застосунку і заповнення цих трьох пунктів, людина могла одразу отримати інформацію з бази «Оберіг» і подивитися, які дані є про неї в реєстрі.

Довідка Івасів

Також стало відомо, що українцям після оновлення даних у ТЦК стали вклеювати спеціальний штрих-код у військово-обліковий документ.

Цей VIN-код синхронізований з «Оберегом» і в разі зупинки людини на вулиці підтверджує, що вона оновила дані.

Його клеїтимуть тільки в документи старого зразка. Якщо ж їх немає, то після набуття чинності новою постановою Кабміну, видаватимуть уже документ нового зразка.

________________________________________________________________________________________________________________

Как обновить данные в ТЦК с 18 мая: новые правила для военнообязанных

Обновить свои данные военнообязанные смогут как во время личного визита в ТЦК, так и онлайн.

Новый закон о мобилизации, который президент Украины подписал 16 апреля, вступает в силу с 18 мая. Согласно документу все военнообязанные украинцы, начиная с этой даты, должны в течение 60 дней обновить свои данные. Рассказываем, что для этого нужно, куда обращаться и как это сделать без визита в военкомат.

Как обновить данные в военкомате — куда необходимо обратиться и с какими документами

Обновить свои персональные данные военнообязанные украинцы могут в территориальных центрах комплектования и социальной поддержки (ТЦК и СП) или в центрах предоставления административных услуг (ЦПАУ). Отметим, что это правило касается всех военнообязанных, в том числе и тех, кому предоставляется отсрочка от мобилизации.

Для обновления данных в ТЦК или ЦПАУ нужно взять следующие документы:

украинский паспорт;

идентификационный код;

военный билет (временное удостоверение);

медицинские документы;

справку об образовании.

Водительские права будут необходимы в случае службы водителем.

Если у военнообязанного есть отсрочка от мобилизации, то с собой нужно будет также взять документы, подтверждающие это. Также если есть какие-либо документы о состоянии здоровья, которых нет в системе Helsi (к ней имеет доступ ВВК), то их также необходимо

Как обновить данные в ТЦК без личного визита

С 18 мая должен заработать электронный кабинет призывника, в котором военнообязанные смогут самостоятельно обновить персональные данные.

Для этого, как рассказала заместитель министра обороны Украины по вопросам цифрового развития, цифровых трансформаций и цифровизации Екатерина Черногоренко, нужно будет:

скачать мобильное приложение (в App Store или в Google Play Market);

авторизоваться в нем;

заполнить необходимые «поля», в частности, указать номер телефона, электронную почту и фактический адрес проживания.

Сейчас, по словам заместителя министра, идет работа над тем, чтобы после авторизации в приложении и заполнения этих трех пунктов, человек мог сразу получить информацию из базы «Оберег» и посмотреть, какие данные есть о нем в реестре.

Справка Ивасей

Также стало известно, что украинцам после обновления данных в ТЦК стали вклеивать специальный штрих-код в военно-учетный документ.

Этот VIN-код синхронизирован с «Оберегом» и в случае остановки человека на улице подтверждает, что он обновил данные.

Его будут клеить только в документы старого образца. Если же их нет, то после вступления в силу нового постановления Кабмина, будут выдавать уже документ нового образца.

📌Сайт
📌Телеграм
📌Facebook
📌Insta

ukraina.net.ua - каталог сайтов Украины

Leave a comment

Top