Стали відомі подробиці зникнення начальника штабу Одеського загону морської охорони
Начальник штабу Одеського загону морської охорони Держприкордонслужби України Олексій Чортков зник 1 червня 2021 року. Шукали його досить довго, розглядали різні версії того, що сталося. Офіційно Чортков досі числиться безвісти зниклим.
Випадок став причиною службового й кримінального розслідування. До останнього одразу ж долучилися військова контррозвідка СБУ та ГУР Міноборони.
Спочатку було висунуто версії про пограбування й вбивство. Однак після того, як у тролейбусі знайшли вимкнений телефон капраза, припущення про «загальнокримінальну» причину зникнення відійшли на другий план. Невдовзі з’явилася версія про те, що Чортков нібито перебував у гральній залежності та програвав великі гроші в інтернет-лотереях, позичаючи гроші в колег — ішлося про сотні тисяч гривень.
Також перевіряли гіпотезу про самогубство.
За інформацією власних джерел видання «Думська», морський прикордонник живий-здоровий і зараз перебуває в Криму.
З’ясувалося, що Олексій Чортков довгий час працював на ФСБ рф. Завербували його ще 2013 року, незадовго до початку війни. Усі ці роки він справно передавав кураторам секретну інформацію, а таємнича пропажа — це те, що на сленгу розвідки називається «ексфільтрацією», тобто виведенням успішного агента в безпечне місце.
«За кілька місяців до зникнення Чорткова стало відомо, що в керівництві загонів є чимало «кротів», — пише видання. — Почалася серйозна перевірка, контррозвідувальні заходи, і схоже, капітану першого рангу стало страшно — кільце навколо нього звужувалося. Він запросив куратора про ексфільтрацію і отримав добро — разом із планом і відповідним забезпеченням».
Чортков вибрав як початок свого довгого маршруту звичайний тролейбус, мало не перший на лінії, що дозволило уникнути зайвих очей. Залишив там вимкнений телефон. Потім узяв таксі і виїхав на ньому до Миколаєва. Звідти приватною маршруткою — до Криму. Кордон шпигун перейшов за підробленими документами.
Треба сказати, що Одеський загін МО на той момент оберігав державний кордон у Чорному морі на ділянці протяжністю 275 морських миль — від Криму до дельти Дунаю, а ще ніс дозор на 98 морських милях по самому Дунаю. Зниклий начштабу брав участь у розробленні плану оборони цих рубежів та володів секретною інформацією.
Гаряча стрічка новин IVASI.NEWS у телеграмі. Підписуйся: https://t.me/ivasinews