Самый языкатый сайт Одессы

В Одесі викрили друкарню, де для ухилянтів виготовляли підроблені документи для виїзду за кордон

В Одесі викрили друкарню, де для ухилянтів виготовляли підроблені документи для виїзду за кордон

В Одесі правоохоронці викрили підпільну друкарню, де виготовляли фальсифіковані довідки та посвідчення з висновками про непридатність потенційних призовників до проходження військової служби за станом здоров’я. За 65 тис. грн замовник отримував документи, щоб використовувати для перетину державного кордону України.

Про це повідомили у пресслужбі ГУНП.

Пошук потенційних клієнтів, реклама «послуг», обговорення розрахунків задля конспірації здійснювались у спеціально створеному телеграм-каналі. Кошти надсилались на банківські картки, оформлені на підставних осіб. В окремі дні заробіток ділків складав понад 130 тисяч гривень.

Правоохоронці встановили місце розташування підпільної типографії та фотостудії, де виготовлення підроблених документів було поставлено на конвеєр. Забезпечував її роботу 27-річний одесит, який мав відповідні навички цифрової обробки документів та їх підготовки.

Під час обшуку оперативники вилучили комп’ютери з програмним забезпеченням та принтери для високоякісного друку. Крім того, вилучено значну кількість цифрових файлів уже виготовлених довідок, 66 готових пакетів фальсифікованих документів, печатки та штампи центрів комплектування і соціальної підтримки, військо-лікарських комісій, дата-штампи щодо перетину кордону і записи розрахунків від клієнтів.

Керівника підпільної друкарні затримали та повідомили йому про підозру за ч. 2 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України. Суд відправив його під домашній арешт. Чоловіку загрожує до семи років позбавлення волі.

ПІДПИСУЙСЯ НА НАШ TELEGRAM І БУДЬ В КУРСІ ПОСТІЙНО!

Top