Самый языкатый сайт Одессы

В Одесі вшановують пам’ять старця Іони

В Одесі вшановують пам’ять старця Іони

Сьогодні, 18 грудня, у десяту річницю з дня преставлення старця схіархімандрита Іони (Ігнатенко) у храмах Одеси відбуваються Богослужіння.

Старець Іона народився 1925 року в багатодітній сім’ї (дев’ята дитина). Вимушений був працювати з молодих років. Вже в роки Великої Великої Вітчизняної війни у тилу він працював на оборонному підприємстві. Потім був трактористом, шахтарем, а також працював на нафтових промислах.

Ближче до 40 років захворів на туберкульоз.

«А потім раптом настав момент, коли зрозумів, що все, жити так не можна, настав час душу рятувати…», – розповідав старець своїм духовним чадам.

Історія його чудесного зцілення від страшної хвороби досі передається з вуст в уста серед віруючих: «Будучи в лікарні, і бачачи, як довкола вмирають від цієї хвороби, він присягнув Богові, що якщо Господь зцілить, то він піде до монастиря. І було майбутньому старцеві видіння Пресвятої Богородиці, яка вказала йому на Одеський Свято-Успенський монастир. З того часу отець Іона перебував у чернечому постригу».

Пізніше отець Іона прийняв велику схиму (став схіархімандритом). Незважаючи на старець, що періодично погіршується здоров’я, надавав духовну підтримку всім нужденним — за порадою до нього приїжджали як прості миряни, так і «сильні світу цього».

У Неділю, 18 грудня, у храмах Одеси будуть здійснені наступні Богослужіння:

  • 6.30– Божественна літургія у нижньому храмі на честь преподобного Кукші Одеського, по закінченні панахида на могилі старця. Богослужіння очолить архиєпископ Арцизський Віктор.
  • 7.30 — Божественна літургія у храм мчч. Бориса та Гліба. 8.00 — Божественна літургія у храмі св. Матрони.
  • 9.00– Божественна літургія у соборному храмі на честь ікони Божої Матері «Живоносне джерело».
  • Після закінчення літургії панахида на могилі старця. Також, протягом дня, на могилі старця, відбуватимуться заупокійні літії.

ВСЕ СТАТЬИ РУБРИКИ «СВЕТ ХРИСТОВ»

Top