Самый языкатый сайт Одессы

Втрати по платі за землю у Ширяївській громаді становлять близько 3,5 млн гривень

Втрати по платі за землю у Ширяївській громаді становлять близько 3,5 млн гривень

Начальник Одеської обласної військової адміністрації Максим Марченко провів робочу нараду за результатами позапланової комплексної перевірки здійснення виконавчим комітетом Ширяївської селищної ради делегованих повноважень органів виконавчої влади.

Робоча група перевірила роботу Ширяївської селищної ради у сферах:

  • бюджету і фінансів;
  • використання та охорони земель;
  • природних ресурсів і охорони довкілля;
  • освіти;
  • охорони здоров’я.

Проблемним питанням, за словами Максима Марченка, є відсутність комунікації виконавчого комітету сільської ради з структурними підрозділами громади та якісного виконання декотрими посадовими особами своїх обов’язків.

«Залишається проблемною і сфера освіти: відсутня Комплексна програма розвитку освітньої сфери, критичним є стан і декотрих шкіл в громаді. Але просто кричущою є «робота в тіні» земельної сфери: низький рівень середньої зарплати в агросекторі, не оформлення штатних працівників в агропідприємствах, недостовірні затвердження показників ПДФО від оренди паїв та заборгованість по виплаті за оренду землі і звичайно ж використання та розподіл «в чорну» сотень гектар» — зазначив Начальник Одеської ОВА Максим Марченко.

Основна галузь на території Ширяївської громади — це сільське господарство. Загальна площа — складає 32 509 гектари, з яких 9 921 га землі комунальної власності. На території громади здійснює діяльність більше 70 господарств і за минулий 2021 рік від них надійшло лише 7,4 млн гривень орендної плати. За оцінкою членів робочої групи це свідчить про заниження планових показників по платі за землю та не відповідність їх реальній базі оподаткування. Недонадходження та втрати по платі за землю становлять щонайменше близько 3,5 млн гривень.

Робоча група Одеської обласної військової адміністрації рекомендувала Ширяївській селищній раді терміново провести інвентаризацію всіх земель комунальної власності; зареєструвати право комунальної власності у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та укласти додаткові угоди з орендарями земель сільськогосподарського призначення у частині збільшення відсоткової ставки до 8%.

У сфері природних ресурсів і охорони довкілля — ліквідувати несанкціоновані сміттєзвалища та припинити зливання рідких побутових відходів у водоймище, що загрожує екологічною катастрофою.

Щодо роботи місцевої лікарні – то на найближчій сесії будуть виділені кошти з місцевого бюджету для фінансування роботи пологового відділення зі створенням 5-6 ліжко-місць.

«Якщо хтось думаю, що все залишиться так як і було, то глибоко помиляється! Не може буде орендна плата за землю 1%. Неприпустимим є використання сільгоспземель, що є в розпорядженні закладів освіти, без належної виплати орендної плати! Якщо треба буде здійснити ще декілька поїздок в Ширяєво – ми це зробимо!» — наголосив Максим Марченко.

Нагадаємо, раніше начальник Одеської ОВА розкритикував керівництво Фонтанської громади.

Гаряча стрічка новин IVASI.NEWS у телеграмі. Підписуйся: https://t.me/ivasinews

Top