Самый языкатый сайт Одессы

Завдяки системі «Шлях» з України втекли близько 19 тисяч чоловіків: названо організаціі, що видали найбільше дозволів

Завдяки системі «Шлях» з України втекли близько 19 тисяч чоловіків: названо організаціі, що видали найбільше дозволів

В Україні за допомогою системи «Шлях» чоловіки отримують право вільно залишати територію країни під час воєнного стану. Вони набувають статусу водіїв-волонтерів у різних фондах, хоча дуже часто це просто є прикриттям для ухилянтів.

Сотні українських громадських організацій та благодійних фондів причетні до втечі з країни чоловіків призовного віку. Журналісти виявили 372 організації, які за $3-$5 тис. видавали «липові» дозволи.

Зазначимо, що офіційного «чорного списку» недобросовісних фондів і громадських організацій немає. Єдине, що міністерство заблокувало доступ для 10 перевізників.

Наразі військові адміністрації та Мінінфраструктури не мають доступу до бази прикордонників і, відповідно, не знають про тих, хто виїхав і не повернувся. Єдина публічна інформація з цього питання – це інформація тимчасової слідчої комісії Верховної Ради, у якій вказано, що станом на кінець квітня через «Шлях» виїхали і не повернулися майже 19 тис. чоловіків призовного віку.

Крім того, не завжди про реальні плани своїх водіїв знають і перевізники, і фонди чи ГО. Як пояснив заступник міністра Сергій Деркач, були випадки, коли водії транспортних компаній не поверталися без відома керівництва. Водій просто кидає десь вантажівку телефонує і каже: «Я фуру лишив, але в Україну не повернусь».

До слова, для чоловіків, які використовували систему «Шлях» для втечі з країни, немає ні адміністративної, ні кримінальної відповідальності.

Нагадаємо, що раніше міністр внутрішніх справ Ігор Клименко заявляв, що чоловіків, які під час воєнного стану виїхали з України, мають покарати після повернення. Але це викликало дискусію в суспільстві. 

📌 Читайте IVASI NEWS в соцмережах

Tg: t.me/ivasinews
Threads: threads.net/@ivasi_news
Fb: facebook.com/ivasi.news
Insta: instagram.com/ivasi_news

Top