Самый языкатый сайт Одессы

Київ погрожує судом країнам ЄС, які ввели ембарго на українські агропродукти

Київ погрожує судом країнам ЄС, які ввели ембарго на українські агропродукти

Київ подасть до суду на Польщу, Угорщину та Словаччину через їхню відмову зняти заборону на українську сільськогосподарську продукцію, — повідомив торговий представник України, заступник міністра економіки Тарас Качка в інтерв’ю Politico.

«Важливо довести, що ці дії є юридично неправомірними. І тому завтра ми розпочнемо судовий розгляд», — заявив Качка, додавши, що Україна у відповідь на зернове ембарго може заборонити ввезення фруктів та овочів з Польщі.

Представник Мінекономіки зазначив, що дії трьох країн ЄС є виявом «повної недовіри до Єврокомісії».

«Протягом багатьох років Єврокомісія була організатором торговельних переговорів та інституцією торговельної політики для всього ЄС. І ми раніше працювали на цій основі.
Системний підхід Будапешта і Варшави щодо ігнорування позиції інституцій ЄС у торговельній політиці буде проблемою для ЄС загалом, тому що там немає єдності», —
сказав представник України.

Тоді як Словаччина лише продовжила попередню заборону ввезення чотирьох видів зерна з України, Польща на вихідних ввела додаткові заборони на українське борошно та корми. Угорщина пішла ще далі і заборонила додатково 25 продуктів, про які раніше не йшлося, включно з м’ясом.

Качка заявив, що якщо Варшава не скасує додаткові заборони, Україна вживе заходів у відповідь і заборонить імпорт фруктів і овочів з Польщі. Дії Угорщини з ігнорування вказівок Єврокомісії він назвав «дуже сміливими».

За словами представника України, ембарго на українські агропродукти не допоможе аграріям трьох країн і є помилковим.

«Ця аргументація помилкова. Заборона не вплине на ціни, тому що ціни є глобальними.
Україна готова взяти на себе відповідальність за те, щоб наш експорт не створював цунамі в сусідніх країнах, і запровадити систему експортних ліцензій на зерно в реальному часі», —
резюмував Качка.

📌 Читайте IVASI NEWS в соцмережах

Tg: t.me/ivasinews
Threads: threads.net/@ivasi_news
Fb: facebook.com/ivasi.news
Insta: instagram.com/ivasi_news

Top