В Одесі поліція викрила мережу фейкових call-центрів, які ошукували громадян Казахстану.
Організаторами схеми виступили двоє мешканців міста. Колл-центри мали чітку ієрархію: адміністратори, HR, “холодники” для перших дзвінків, “клоузери” для дотискання жертв, ІТ-фахівці та ментори. Працювали в основному молоді люди у віці від 18 до 30 років.
Шахраї телефонували під виглядом поліцейських, банкірів та телеком-компаній Казахстану. Використовували Deepfake та фото “правоохоронців”, згенеровані штучним інтелектом – для тиску на людей.
Через шкідливе програмне забезпечення отримували віддалений доступ до телефонів і банківських рахунків жертв.