Самый языкатый сайт Одессы

Мешканець Одеського району поїв в’яленого ляща та захворів на ботулізм

Мешканець Одеського району поїв в’яленого ляща та захворів на ботулізм

У квітні цього року в Одеській області зафіксовано новий випадок захворювання на ботулізм. Житель Одеського району зазнав зараження внаслідок споживання в’яленого ляща, виготовленого в домашніх умовах.

Про це повідомляє Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб.

Симптоми, що супроводжували цей випадок, були характерні для ботулізму: від болю в животі та слабкості до порушень зору та сухості в роті. Негайна госпіталізація постраждалого в Одеську міську клінічну інфекційну лікарню дозволила провести необхідне лікування, включаючи введення ботулінічного антитоксину – найефективнішого засобу у лікуванні ботулізму.

Цей випадок став другим в області протягом останніх місяців: перший випадок був зафіксований у березні, він також був пов’язаний зі споживанням домашньої продукції – м’ясної тушонки.

З метою запобігання зараженню ботулізмом важливо уникати споживання домашніх продуктів, особливо якщо ви сумніваєтеся у їхній якості та умовах зберігання. Серед таких продуктів варто відмовитися від вживання в’яленої, копченої, солоної та консервованої риби, м’ясних та грибних консервів, а також овочевих консервів домашнього виробництва.

При найменшій підозрі на ботулізм важливо негайно звернутися до лікаря для отримання кваліфікованої медичної допомоги. Лише швидка реакція та вчасне лікування можуть запобігти серйозним наслідкам цієї інфекції.


Житель Одесского района поел вяленого леща и заболел ботулизмом

В апреле этого года в Одесской области зафиксирован новый случай заболевания ботулизмом. Житель Одесского района получил заражение вследствие потребления вяленого леща, изготовленного в домашних условиях.

Об этом сообщает Одесский областной центр контроля и профилактики болезней.

Симптомы, сопровождавшие этот случай, характерны для ботулизма: от боли в животе и слабости до нарушений зрения и сухости во рту. Немедленная госпитализация пострадавшего в Одесскую городскую клиническую инфекционную больницу позволила провести необходимое лечение, включая введение ботулинического антитоксина – наиболее эффективного средства в лечении ботулизма.

Этот случай стал вторым в области в последние месяцы: первый случай был зафиксирован в марте, он также был связан с потреблением домашней продукции – мясной тушенки.

В целях предотвращения заражения ботулизмом важно избегать потребления домашних продуктов, особенно если вы сомневаетесь в их качестве и условиях хранения. Среди таких продуктов следует отказаться от употребления вяленой, копченой, соленой и консервированной рыбы, мясных и грибных консервов, а также овощных консервов домашнего производства.

При малейшем подозрении на ботулизм важно немедленно обратиться к врачу для получения квалифицированной медицинской помощи. Только быстрая реакция и своевременное лечение могут предотвратить серьезные последствия этой инфекции.

📌Сайт
📌Телеграм
📌Facebook
📌Insta

Top