Самый языкатый сайт Одессы

В Одесі затримали інтернет-провокатора, який прикидався журналістом

В Одесі затримали інтернет-провокатора, який прикидався журналістом

СБУ затримала в Одесі інтернет-провокатора, який продавав фейкові «посвідчення» журналістів і закликав до зриву мобілізації.

Про це повідомили у СБУ.

У результаті комплексних заходів в обласному центрі затримано провокатора, який закликав до зриву мобілізації і дискредитував вище військово-політичне керівництво України.

Зловмисником виявився місцевий житель, який ще до початку повномасштабного вторгнення зареєстрував громадську організацію, яка існувала тільки «на папері», та однойменний журнал.

Втім, друковане видання не мало власної редакції і тиражу, а використовувалось виключно для «прикриття» підривної діяльності.

За даними слідства, після 24 лютого 2022 року фігурант поширював в популярних соцмережах кремлівські наративи від імені «редколегії журналу», який нібито висловлює «думку» мешканців Одеси.

У своїх публікаціях він активно просував ворожі тези «про громадянську війну в Україні, спровоковану третіми силами».

Крім того, він розмістив на власному Телеграм-каналі оголошення, в якому «за недорого» пропонував посвідчення журналістів його «видання».

Під час обшуку за адресою проживання зловмисника виявлено комп’ютери та мобільний телефон із доказами незаконної діяльності.

Ініційована СБУ судово-лінгвістична експертиза підтвердила факти злочинних дій фігуранта.

Наразі слідчі Служби безпеки повідомили йому про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України.

Також Одеський окружний адміністративний суд заборонив створену ним «громадську організацію» та припинив діяльність підконтрольного фігуранту «видання».

Зловмиснику загрожує до 10 років тюрми.

Гаряча стрічка новин IVASI.NEWS у телеграмі. Підписуйся: https://t.me/ivasinews

Top