Самый языкатый сайт Одессы

В Одеській ОВА розповіли скільки дітей-сиріт евакуювали з початку війни

В Одеській ОВА розповіли скільки дітей-сиріт евакуювали з початку війни

З початком повномаштабної війни в Україні керівництво Одеської ОВА вирішило негайно евакуювати дітей – сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які зараховані в заклади на цілодобове перебування різних типів та форм власності.

«До Польщі та Румунії було евакуйовано 670 дітей із центрів соціально – психологічної реабілітації дітей, вихованців закладів загальної середньої освіти з пансіонами та здобувачі закладів професійно–технічної та фахової передвищої освіти у супроводі працівників закладів, де перебували діти» — розповідає Начальник служби у справах дітей Одеської ОВА Наталія Утюпіна.

Також 27 дітей з інвалідністю – вихованці дитячих будинків інтернатів системи соціального захисту Одеської області евакуйовано до соціальних установ соціального захисту населення Івано – Франківської та Закарпатської областей.

«Сьогодні в цих закладах ще залишається 51 дитина з інвалідністю. Це діти, які мають тяжку та глибоку розумову відсталість, ДЦП, подвійну геміплегію зі стійкими грубими руховими порушеннями, вроджену ваду розвитку головного мозку, важку ступінь епілепсії, підвищену ламкість кісток, ВІЛ-інфекцію. Транспортування таких дітей може бути виконано виключно спеціалізованим транспортом з медичним супроводом та має бути організований догляд в спеціальних установах для даної категорії дітей. Поки що триває пошук таких закладів як на території України так і за кордоном» — додає Наталія Утюпіна.

Окрім цього за інформацію Начальника служби у справах дітей Одеської ОВА, в області функціонує 3 будинки – дитини в яких проживають діти від народження і до чотирьох років. Відповідна робота щодо евакуації була проведена і по цих закладах.

«З Ізмаїльського спеціалізованого будинку дитини Одеської обласної ради було евакуйовано 75 малюків та 46 малюків з КНП «Міський спеціалізований будинок дитини №1» Одеської міської ради. На разі триває підготовка щодо евакуації «Спеціалізованого психоневрологічного будинку дитини №3» Одеської міської ради. На жаль, процес посиротіння і залишення дітей без батьківського піклування не зупинний і після евакуації центрів соціально – психологічної реабілітації за 6 останніх місяців маємо нових 49 дітей, залишених без батьківського піклування з різних причин. Але завдяки постійній співпраці Одеської обласної військової адміністрації з центральними органами влади сьогодні ми маємо можливість продовжити евакуацію і цих дітей закордон» — наголосила Наталія Утюпіна.

За її словами, завдяки обласній програмі «Соціальний захист населення» з обласного бюджету виділені кошти для здійснення ротації працівників (супроводжуючих), які перебувають разом з дітьми за кордоном.

Гаряча стрічка новин IVASI.NEWS у телеграмі. Підписуйся: https://t.me/ivasinews

Top